REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejne ulepszenia dla podróżnych na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedziceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne ulepszenia dla podróżnych na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice
Podróżni zyskają więcej informacji o kursowaniu pociągów na stacjach i przystankach między Trzebinią a Oświęcimiem i Czechowicami-Dziedzicami. Komunikaty dźwiękowe, na stacji Oświęcim również elektroniczne wyświetlacze ułatwią podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 14 mln zł netto na dostawę i zamontowanie nowego systemu urządzeń. Finansowanie zadania jest ze środków własnych PLK SA.
Pojedziemy szybciej koleją z Rzeszowa w Bieszczadyartykuł
Pokaż artykuł
Pojedziemy szybciej koleją z Rzeszowa w Bieszczady
PKP PLK S.A. podpisały umowę za ponad 240 mln zł netto na budowę łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie. Inwestycja zapewni korzystniejsze możliwości podróży z Rzeszowa w stronę Krosna i Nowego Zagórza. Finansowanie zadania zaplanowano przy wsparciu Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenia Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Rusza rewitalizacja linii kolejowej nr 318 artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Rusza rewitalizacja linii kolejowej nr 318
Bardzo dobra wiadomość. Na Dolnym Śląsku zrewitalizowana zostanie kolejna linia kolejowa. Po niemal pięciu dekadach przerwy pociągi znów dotrą do Srebrnej Góry. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał w środę 21 maja umowę na rewitalizację linii kolejowej nr 318 między Bielawą, a tą malowniczą miejscowością u podnóża Gór Sowich. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu.
Polska wschodnia zyskuje dzięki Zintegrowanej Sieci Kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska wschodnia zyskuje dzięki Zintegrowanej Sieci Kolejowej
W koncepcji Zintegrowanej Sieci Kolejowej Polska wschodnia zyska nowe połączenia i linie kolejowe. Według planu ZSK na wschodzie kraju powstanie około - 490 kilometrów nowych torów podczas gdy poprzedni plan „piasty i szprychy” zakładał budowę w Polsce wschodniej około 260 km nowych linii kolejowych.
Trwają prace przy przebudowie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy przebudowie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]
Trzy wiadukty kolejowe obok Warszawy Zachodniej zapewnią lepsze podróże koleją – bezpośrednie połączenie linii radomskiej z linią obwodową. Podróżni pociągów m.in. z Łodzi i Radomia mogą obserwować postęp prac. Projekt za ok. 2 mld zł netto ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych POIiŚ.
Lepsza kolej w Beskid Żywiecki i pod Tatry – postępuje modernizacja trasyartykuł
Pokaż artykuł
Lepsza kolej w Beskid Żywiecki i pod Tatry – postępuje modernizacja trasy
Szykuje się nowa jakość podróżowania na linii kolejowej nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec. Krótszy o blisko pół godziny czas przejazdu, większy komfort i bezpieczeństwo na trasie oraz na stacjach i przystankach – taki będzie efekt realizowanych obecnie zadań inwestycyjnych za 440 mln zł netto. Przedsięwzięcie finansowane jest z KPO.
POLREGIO uruchomi bezpośrednie połączenia do znanego uzdrowiska. Bilety za złotówkę!artykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO uruchomi bezpośrednie połączenia do znanego uzdrowiska. Bilety za złotówkę!
Bardzo dobra informacja. POLREGIO uruchomi bezpośrednie połączenia do znanego uzdrowiska. Od 14 grudnia br. znów będzie można dojechać pociągiem do Ciechocinka. Bezpośrednie połączenia do popularnego uzdrowiska uruchomi POLREGIO. Przedstawiciele spółki i Samorządu Województwa podpisali 4 sierpnia umowę na świadczenie usług na tej trasie do 2030 roku.
Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock [ZDJĘCIA]
Będą lepsze podróże koleją i bezpieczniejsze przejścia przez tory. Budowane są nowe przejścia pod torami między Gocławkiem a Wawrem. Układane są szyny, podkłady i rozwieszana sieć trakcyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto, finansowany z udziałem funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Na Warszawie Zachodniej iskrzy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Warszawie Zachodniej iskrzy [ZDJĘCIA]
Na Warszawie Zachodniej wykonawca realizuje ostatni etap prac na torach. Szlifowane są szyny. Specjalne maszyny muszą wyrównać ich powierzchnię na łącznie 31 kilometrach torów, które zostały wybudowane podczas modernizacji stacji. Wyszlifowanie szyn jest konieczne, aby przejazdy pociągów były cichsze. Projekt przebudowy Warszawy Zachodniej realizowany jest z dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.
Bosch rezygnuje z budowy za 1,2 mld zł wielkiej fabryki pomp ciepła w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Bosch rezygnuje z budowy za 1,2 mld zł wielkiej fabryki pomp ciepła w Polsce
Bosch oficjalnie zrezygnował z budowy fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (woj. dolnośląskie), planowanej w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji miała wynieść około 1,2 miliarda złotych, a zakład zatrudnić blisko 500 osób. Decyzja koncernu to pierwszy tak duży przypadek wstrzymania inwestycji w tej branży w Polsce.
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku
W Świdniku, w województwie lubelskim powstanie fabryka autobusów wodorowych. Spółka PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy podpisała umowę na budowę zakładu produkcyjnego autobusów zasilanych ogniwami wodorowymi z firmą Mostostal Puławy SA.
Pomorskie bardzo dobrze radzi sobie z wykorzystaniem środków unijnychartykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie bardzo dobrze radzi sobie z wykorzystaniem środków unijnych
Wyniki wykorzystania środków w poprzedniej perspektywie finansowej w woj. pomorskim, a także kwestia decentralizacji wdrażania funduszy unijnych – to główne tematy spotkania wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Karnowskiego z pracodawcami z Pomorza.
Znamy chętnych do naprawy S6 Obwodnicy Trójmiastaartykuł
Pokaż artykuł
Znamy chętnych do naprawy S6 Obwodnicy Trójmiasta
Pięć ofert wpłynęło w przetargu na remont blisko 13-kilometrowego fragmentu Obwodnicy Trójmiasta. Prace na drodze ekspresowej S6 między węzłami Gdańsk Owczarnia i Gdańsk Lotnisko oraz Gdańsk Południe i Rusocin (A1) planujemy w III kwartale br.
Droga ekspresowa S6 jako Kaszëbskô Dargaartykuł
Pokaż artykuł
Droga ekspresowa S6 jako Kaszëbskô Darga
Od 19 marca, kiedy przypada Dzień Jedności Kaszubów, biegnąca wzdłuż wybrzeża Bałtyku droga ekspresowa S6 oficjalnie nosi nazwę „Trasa Kaszubska - Kaszëbskô Darga”. Wkrótce na S6 pojawią się odpowiednie tablice informujące o tej nazwie.
Włoska firma z branży automotive zainwestuje w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma z branży automotive zainwestuje w Wielkopolsce
W kończącym się znakomitym dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" roku 2025, strefa sprzedała działkę pod nową inwestycję z branży automotive w Wielkopolsce.
300-tonowy kolos dotarł na miejsce – finał trudnego etapu budowy mostu w Sandomierzu artykuł
Pokaż artykuł
300-tonowy kolos dotarł na miejsce – finał trudnego etapu budowy mostu w Sandomierzu
Zakończył się etap nasuwania najcięższego, 300-tonowego elementu stalowej konstrukcji mostu przez Wisłę w Sandomierzu na podporę rzeczną. Długość zespolonych części przęseł tego obiektu przekroczyła już 300 metrów, do zamontowania na podporach pozostały elementy o długości około 150 metrów.
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na projekt i budowę kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim. Ponad 12-kilometrowy odcinek Przygodzice - Ostrzeszów Północ zrealizuje firma Mirbud za kwotę 549 441 000 zł. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w II połowie 2029 r.
"Praca dla Więźniów": Ruszyło pierwsze w Polsce Centrum Liczenia Opakowańartykuł
Pokaż artykuł
"Praca dla Więźniów": Ruszyło pierwsze w Polsce Centrum Liczenia Opakowań
„PolKa” Operator Systemu Kaucyjnego Not For Profit S.A. we współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach (woj. kujawsko-pomorskie) zbudował jedno z pierwszych w Polsce miejsc do sortowania puszek i butelek zwróconych w ramach systemu kaucyjnego (który wystartuje 1 października 2025 r.). Nowoczesny obiekt, wart kilkanaście milionów złotych, umożliwi przeliczenie blisko 7,5 tys. opakowań na godzinę, a do jego funkcjonowania zatrudnieni zostaną osadzeni, co stanowi element realizacji programu „Praca dla Więźniów”.
DK20: Pod Szczecinem powstaje obwodnica Stargardu [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
DK20: Pod Szczecinem powstaje obwodnica Stargardu [FILMY]
W woj. zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski, powstaje obwodnica Stargardu w ciągu DK20. Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj. Trasa o długości 4,5 km ma być gotowa w drugiej połowie 2027 roku.
REKLAMA